...
Sık Sorulan Sorular
Hangi modeli seçmeliyim?

Her Tiny House modelimiz farklı ihtiyaç ve beklentilere göre hazırlanır. Modellerimiz arasından seçim yapmak için mobil ya da sabit modellerimizi inceleyebilir, ya da hayalinizdeki tiny house’u özel olarak tasarlamamız için bize +90 530 936 60 92 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Nomas Tiny House’lar hangi teknolojilerle üretiliyor?

Nomas üretimi römorklar; İsveç Ulaşım İdaresi tarafından verilen O2 AVRUPA TİP ONAY BELGESİ’ne sahiptir. Karayolları 2018/858 Treyler Yönetmeliği’ne uygun olarak üretilir. Türkiye ve Avrupa karayollarında sorunsuz olarak çekilebilir. Römorklarımızın imalatında siyah saç yerine hot dip galvanizli yapısal çelik konstrüksiyon kullanılır.

CE belgeli AL-KO/KNOTT marka 3.500 kg taşıma kapasiteli torsiyonlu çift dingil sistemi ve komponentleri kullanılır.

Nomas tekerlekli tiny house’lar plakalı ve ruhsatlı karavan statüsündedir. İmar gerektirmediğinden dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Ruhsatta O2 çift dingil yarı romörk/çekme karavan olarak yer alır. Nomas üretimi tiny house çelik konstrüksiyonları bilgisayar kontrollü tam otomatik rollform hatlarında, kaynaksız yapı teknolojisi ile üretilir.

Paslanma riski olan boyalı siyah saç veya çürüme riski olan ahşap yerine; korozyon direnci yüksek galvanizli yapısal çelik konstrüksiyon profillerden oluşur. Nomas Tiny House’lar her biri kendi alanında uzmanlaşmış mühendis ve tasarım ekibimiz tarafından özel olarak tasarlanır.

Nasıl teslim edilir?

Ürünlerimiz belirteceğiniz adrese Apec sevkiyat araçları ile teslim edilir. Dilerseniz Apec/Taşköprü üretim tesisimizden kendiniz de teslim alabilirsiniz.

Nomas Tiny House imarsız arazilerde kullanılabilir mi?

Römorklu ürünlerimiz plakalı ve ruhsatlıdır. Bu sayede imar kanununa herhangi bir şekilde tabi olmaz, imarlı veya imarsız her türlü arazide izin gerektirmeksizin kullanabilirsiniz. Römorksuz Nomas Tiny House’lar ise kurulacağı bölgedeki belediyenin imar yönetmeliklerine tabidir.

MTV ödeyecek miyim? Muayene ücreti ne kadar?

Nomas Tiny House motorsuz olduğundan Motorlu Taşıtlar Vergisine (MTV) tabi değildir. KDV dışında bir vergi ödemezsiniz. Yıllık muayene ücreti 507 TL’dir.

Plaka ve ruhsat işlemleri nasıl yapılacak?

Ürünlerimizi satın aldığınızda, sizin adınıza ruhsatınızı ve plakanız çıkartır ve ürününüzle birlikte teslim ederiz.

Yola çıkmak için özel bir ehliyete ya da izne ihtiyacım var mı?

Römorklu ürünlerimiz BE sınıfı ehliyetle çekilebilir. Römork çeki aracının 2.5 litre motor hacimli ve pickup tarzı olması tavsiye edilir. Ürünler ağır ve hacimli olduğu için sürücünün iyi bir sürüş becerisi olması önemlidir.

Römorklu modeller için Karayolları Yönetmeliği gereğince sınırlı ölçüler vardır. Ağırlığı 3.5 tonu geçmez. Genişlik 2.55 sabit kalacak şekilde boyu 3.5m ile 10m arasında değişebilir. Römorksuz modeller için özel emniyet ve yol tedbirleri alınarak herhangi bir gabari sınırı olmaksızın sevkiyat adresine teslimatı Apec tarafından yapılabilir.

Nomas Tiny House’lar garantili mi?

Nomas Tiny House ürünleri malzeme ve işçilik hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Çelik konstrüksiyon ömrü yaklaşık 100-150 Yıldır.

Su ve elektrik bağlantısı yapabilecek miyim?

Evet. Tiny house’larımızda elektrik hattı 220V’luk paket olarak düzenlenmiştir. Şehir şebeke elektriğine direkt olarak bağlantı yapabilirsiniz. Opsiyonel olarak solar paneller ile elektrik ihtiyacınızı karşılamanız da mümkün. Atık ve temiz su bağlantısı için şehir şebeke hattına bağlantı yapabilir, opsiyonel olarak temiz ve atık su deposu temin edebilirsiniz.

Satın almak isteyenler için finansal çözümleriniz var mı?

Bankalar çeşitli finansman opsiyonları sunmaktadır.

Nomas Tiny House’ların fiyatları nedir?

Nomas Tiny House fiyatları modellere ve kaplama özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Size en uygun Nomas Tiny House’un fiyat bilgisi için bize +90 530 936 60 92 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Nomas Tiny House kişiye göre özelleştirilebilir mi?

Tabi ki! Tiny House’unuzu ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre özelleştirebilir, kaplama alternatifleri arasında seçim yapabilir, hatta römorklu veya römorksuz, kaplamalı veya kaplamasız şekilde dahi teslim alabilirsiniz.

Nomas Tiny House’lar 4 mevsim kullanılabilir mi?

Nomas Tiny House’lar zorlu iklim koşullarına ve sıcaklık değişikliklerine uygun izolasyon katmanları kullanılarak yılın 4 mevsimi rahatlıkla kullanılabilir.

Isıtma ve soğutmayı nasıl sağlarım?

Nomas Tiny House standart olarak 12.000-16.000 BTU klima alt yapısı ile teslim edilir. Opsiyonel olarak duvar tipi radyatör, yerden ısıtma veya kuzine gibi alternatif ısıtma sistemleri sağlanabilir.

...